Найхимерніші різдвяні традиції по всьому світу

У всьому світі існують надзвичайно своєрідні різдвяні традиції. Ми знаходимо все, від гігантських кіз до демонів, які є частиною найдивніших різдвяних звичаїв.

Різдвяні традиції завжди приносять нам моменти роздумів, це час року, коли ми зміцнюємо сімейні та дружні зв’язки. Незалежно від того, чи є це з релігійних мотивів або просто за традицією, Різдво приносить почуття процвітання і магії.

Однак у кожній країні все по-різному. Значення може бути загальним, але кожне місце має свої власні звичаї, які визначають почуття приналежності кожної нації. Різдвяні традиції живуть по-різному по всьому світу, але є ті, які дуже своєрідні і заслуговують згадки.

Різдвяні традиції в світі
Козел Євле (Швеція)
У Скандинавських країнах різдвяні традиції-це синкретизм християнства зі скандинавським корінням. Швеція, наприклад, має одну з найбільш своєрідних різдвяних традицій у всьому світі. Це коза Дзига, побудована щороку в місті Євле.

Згідно скандинавської міфології, бог Тор володів колісницею, запряженою двома козами, яку він потім запропонував в жертву в якості їжі для інших богів. Але бог грому розкаявся наступного ранку і використовував свій міфічний молот Мьельнір, щоб оживити їх.

Сьогодні коза Дзига є найбільші різдвяні символи в Швеції. Кожне зимове сонцестояння в квадратному замку Євле будується солом’яна коза гігантських розмірів. На висоті 13 метрів солом’яна коза ненавмисно пробудила ще одну традицію, хоча і дещо незаконну.

Місцеві жителі вважають, що фактичним способом є спалювання кози, тому вони намагаються спалити її, незважаючи на те, що за нею стежать охоронці і камери безпеки.

Фестиваль гігантських ліхтарів (Філіппіни)
На Філіппінах вже більше 100 років проходить фестиваль гігантських ліхтарів в Сан-Фернандо. Відомий у місцевому масштабі як Ligligan Parul, цей фестиваль проводиться в суботу перед Різдвом. Зберіть сусідні села, які беруть участь, щоб побудувати кращий гігантський ліхтар вогнів, який висвітлює переддень Різдва.

З часом традиція зростала, і участь Філіппінських ремісників стає все більш цінним. Спочатку ліхтарі були всього півметра в діаметрі і висвітлювалися свічкою. Але з часом методи, за допомогою яких вони створюють блефи, перевершили своїх попередників.

Тепер можна побачити сотні ліхтарів діаметром більше шести метрів, освітлених кольоровими лампочками, які надають цим різдвяним символам калейдоскопічні візерунки.

Демон Крампус (Австрія)
У кожному регіоні світу є міфічний персонаж, який відповідає за роздачу подарунків. Найвідоміша фігура, можливо, Санта-Клаус або Санта-Клаус, хоча у нас також є волхви. Але в Австрії існує антитеза цього поняття, насправді це темний помічник Діда Мороза.

У той час як Святий Миколай винагороджує дітей за те, що вони добре поводилися цілий рік. Крампус, демонічно виглядає істота, бере дітей, які погано поводилися, і носить їх у своєму мішку.

У ніч на 5 грудня в Крампуснахті молоді люди одягаються в цього пустотливого демона і бродять по вулицях, лякаючи дітей іржавими ланцюгами і дзвонячи дзвіночками в якості попередження для всіх тих маленьких, хто погано себе вів.

Молодь Юлі (Ісландія)
У крижаних пейзажах Ісландії 13 днів до Різдва прогулюються вулицями і будинками 13 хлопців, відомих як молоді Юл. Ці молоді люди присвячують 13 ночей, що передують Різдву, щоб відвідати дітей і подарувати їм деякі подарунки. Для дітей, які добре поводилися, будуть милі подарунки, але ті, хто зробив кілька витівок, отримають гнилу картоплю.

Рука об руку з деякими традиційними ісландськими костюмами, Юл бродить по пустотливих стежках, віддаючи данину їх іменам:

Stekkjastaur (сталкер овець)
Giljagaur (сторож з канав)
Стюфур (Ель Чапарро)
Þvörusleikir (в chupacucharas)
Поттаскефилл (скребок)
Аскаслейкир (смокче)
Хурдаскеллир (грюкає дверима)
Skyrgámur (в devorayogures)
Бьюгнакрэкир (робасальчичас)
Gluggagægir (сторож з вікон)
Гатташефур (сторож двері)
Ketkrókur (гак robacarnes)
Кертасникир (робавелас)
День велітас (Колумбія)

Летячи в Латинську Америку, ми знайшли досить затишну традицію. У Колумбії святковий сезон вітається днем велітас, подією, яка шанує Діву Марію і Непорочне Зачаття.

На цьому заході люди ставлять свічки або паперові ліхтарі на вікна або балкони. Ця дія наповнює вулиці світлом і красивими дизайнами ліхтарів. Деякі змагаються за створення найбільш вражаючого орнаменту.

Подарунок, вірш (Латвія)
Це, безумовно, може бути нашою улюбленою традицією, оскільки вона відроджує творчий і люблячий дух Різдва. Після вечері напередодні Різдва члени сім’ї повинні будуть прочитати вірш за кожен подарунок, який у них є під деревом. За кожен подарунок прекрасний вірш збагачує вечір.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.