Цікаві факти про Різдво, які ви повинні знати

Настав грудень, а разом з ним і Різдво, ідеальний привід поділитися з сім’єю і друзями. Це дата, коли делікатеси не можуть бути відсутніми на столі і подарунках під деревом. Радості наповнюють будинки, і почуття надії огортає дух, але чи замислювалися ви, з яких пір ми святкуємо цю дату? Ось деякі цікаві факти про Різдво для вас.

Було багато факторів, які сформували це релігійне свято, як ми його знаємо сьогодні. Щоб зрозуміти їх, ми приносимо вам цікаві факти про Різдво, які ви повинні знати.

Цікаві факти про Різдво
Народження
Слово Різдво походить від латинського Nativitas, значення якого-народження. Встановлення 25 грудня як “Різдва” відбулося в 350 році. незважаючи на те, що в Біблії не вказано народження Ісуса Христа в цю дату, під впливом святого Григорія Націансена і Святого Іоанна Златоуста, нарешті, було встановлено 25 грудня.

Ялинка
Традиція ставити ялинки насправді досить стара синкретизм. Можливо, найдавніша посилання, яка у вас є, походить безпосередньо від язичницьких свят. Кельтські народи прикрашали дуби фруктами і свічками під час зимового сонцестояння.

Вони робили це з наміром оживити дерева і забезпечити повернення Сонця і весняний колір. Пізніше були додані вогні, поки ви не досягнете різдвяного декору, який ми знаємо сьогодні.

Хоча є версія, що Мартін Лютер першим прикрасив ялинку. Розповідають, що в зоряну ніч Лютер побачив ялину, а далеко, за деревом, зірку, яка, здавалося, виходила з неї. Це змушує його думати про Віфлеємську зірку, тому він повісив жолуді, каштани і фундук з гілок, щоб вшанувати дари, які люди отримали від Ісуса.

Золото, ладан і мирра
Традиція свідчить, що волхви прийшли з різних місць світу звістку про народження Ісуса. Вони принесли три подарунки для дитини Бога, Мельхор запропонував 30 золотих монет за їх велику цінність і красу. Гаспар приніс ладан, а Бальтазар подарував мірру-ароматичну смолисту речовину з великими природними властивостями.

Червоний, зелений і золотий
Майже відразу після того, як ми привносимо концепцію Різдва в наш розум, ми представляємо червоний, зелений і золотий кольори. Але що вони представляють? Зелений означає Відродження і життя. Червоний, кров Христова. І Ельдорадо натякає на королівську владу, багатство і світло.

Омела
Традиція цілуватися під омелою йде прямо від греків. Саме вони першими надали значення цій рослині, яке використовувалося на святі Сатурналій і в шлюбних союзах. Вважалося, що омела має здатність давати життя і родючість.

Мирна ніч
Знаменита пісня, яка надає дотик до Різдва, як якщо б це була вишня на торті, це, безумовно, мирна ніч. В даний час існує 733 версії з 1973 року, вона була складена батьком Джозефом Мором, коли Церковний орган був зламаний. Невідомо, чи вірна історія, справа в тому, що вона була написана Мором в Австрії.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.