Superadobe: побудуйте свій власний будинок дешево, стійко і красиво

Круглі будинки, зроблені з землі, побудовані їх майбутніми жителями своїми руками, доброзичливі до навколишнього середовища і недорогі. Для багатьох це буде звучати як архітектура далеких часів, будь то минуле чи майбутнє, але насправді це техніка біоконструкції, відома як superadobe, і, перш за все, життєздатний маршрут, щоб коли-небудь мати свій власний будинок.

“Система, орієнтована на житлове будівництво як основне право людини, в якій кожна людина бере участь у створенні своїх власних будинків і громад, зберігаючи природні ресурси і енергію планети”, – так визначає суперадобе Анхель Монтес де Ока, фахівець з цієї техніки, який практикує і викладає її більше 1 десятиліття в Мексиці, особливо в Тепоктлані, Морелос.

Будинок, спочатку призначений для місяця (і неймовірно працює на Землі)
Superadobe був створений іранським архітектором Надером Халілі (1936-2008) і представлений НАСА в якості альтернативи будівництву будинків на Місяці і Марсі. Його неймовірна структурна міцність, яка включає в себе використання майже виключно сировини з безпосереднього навколишнього середовища (Землі), а також його теплові якості, робить цю систему більш ніж життєздатним варіантом для будь-якої місцевості.

 

Як працює superadobe?
Довгі мішки заповнюються землею і скріплюються колючим дротом. Вони мають круглу форму і монтуються арки. “Це великий, довгий і гнучкий. Це довгі мішки, які заповнені землею, з якої вони доступні, утворюючи кільця в шарах, які працюють в стисненні, з нитками колючого дроту, прокладеними між ними, щоб діяти як розчин, працюючи з напругою, створюючи арки, які, в свою чергу, утворюють купола або зводи”, – пояснює Анхель в інтерв’ю, цитуючи Халілі: “з цією технікою будівництва ми не відмовляємося від технології; ми зберігаємо найкраще з минулого, рухаємося в майбутнє”“

Саме ця структура арок і склепінь надає сейсмостійкість будинкам. У цьому сенсі це дизайн, який об’єднує традиційну наземну архітектуру з стандартами безпеки сучасних міст. За даними Oca Montes, структури superadobe відповідають всім керівним принципам, необхідним будівельним нормам штату Каліфорнія щодо землетрусів, а також виділяються своєю стійкістю до пожеж, повеней і ураганів.

Які великі переваги superadobe?
Структури, що виникають в результаті будівництва з superadobe, володіють чудовими якостями – не випадково це один з методів біоконструкції, який найбільше привертає увагу в усьому світі.

Стійкі: за ефективність матеріалів і ресурсів.

Економічний: за рахунок використання навколишніх матеріалів і можливості побудувати будинок, в основному, своїми руками. Квадратний метр будинку superadobe становить близько 3500 Мексиканських песо (150 доларів США).

Антисейсмічні: за своєю системою арок і склепінь.

Аеродинаміка: за своїми формами і круговими просторами.

Теплові: по товщині стін і термічності землі.

Естетика: хоча це дещо суб’єктивно, багато людей вважають будинки superadobe особливо красивими.

 

Де навчитися будувати будинки з суперадобою?
Є книги, в яких досить дидактично автори крок за кроком пояснюють, як побудувати структуру суперадобе. Одним з найпопулярніших є аварійний піщаний притулок і еко-село Халілі. Якщо ви хочете більш експериментальне навчання, ми пропонуємо вам знайти семінар. Якщо ви живете в Мексиці, ви можете написати Анхелю ([email protected]) , або зробити це через сайт arquitecturaenarmonía.com або зі своєї сторінки в Facebook.

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *